دسته بندی محصولات

دستگاه طلایاب

دستگاه طلایاب

دستگاه طلایاب یکی از سیستم های کاربردی است که چند دهه از عرضه آن ها به بازار می گذرد ولی در همین مدت از محبوبیت زیادی در بین کاوشگران برخوردار است. طلایاب ها دارای مدل های مختلفی هستند که هریک کارایی خاص خود را دارند ولی اگر بتوان آن ها را در کنار هم استفاده کرد ضریب موفقیت و دقت کار بسیار بالا می ورد چون از چندین روش مختلف یک نقطه را بررسی می کنیم. این مدل ها شامل طلایاب نقطه زن ، ردیاب آنتنی فرکانسی (شعاع زن) ، فلزیاب تصویری هستند.

همان طور که از اسم دستگاه طلایاب مشخص است برای پیدا کردن فلزات با ارزش مانند طلا ، نقره ،عتیقه جات مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت طلایاب با فلزیاب به توانایی تفکیک فلزات با ارزش از فلزات بی ارزش بر می گردد ولی به صورت کلی همگی یک دستگاه هستند. برخی دستگاه ها دارای قابلیت جاست گلد (Just gold) یا فقط طلا هستند یعنی در موقع کاوش به هیچ فلز دیگری غیر از طلا واکنش نشان نمی دهند.

طلایاب نقطه زن بوقی :

طلایاب نقطه زن یکی از پر استفاده ترین مدل های موجود در بازار است که می تواند نقطه دقیق هدف را تشخیص داده و از طریق آلارم یا صدای بوق به اپراتور هشدار دهد. فلزیاب نقطه زن نسبت به ردیاب و شعاع زن ها از درصد خطای بسیار پایینی برخوردار هستند و می توانند عمق هدف را نیز مشخص کنند. دستگاه نقطه زن به صورت کلی شامل نقطه زن پالسی و نقطه زن VLF است که در مورد آن ها قبلا به صورت کامل صحبت کرده ایم.

ردیاب آنتنی و شعاع زن :

ردیاب ها یکی از قدیمی ترین سیستم ها برای کاوش است که از آن برای مشخص کردن محدوده قرارگیری هدف در یک منطقه مورد استفاده قرار می گیرند. ردیاب ها در دو مدل فرکانسی و خوراک خور موجود هستند. اگر در مورد ردیاب ها نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید مقاله ردیاب آنتنی فرکانسی را که قبلا بر روی سایت قرار دادیم را مطالعه کنید.

دستگاه طلایاب
دستگاه طلایاب

فلزیاب تصویری :

اسکنر تصویری یا حفره یاب ها جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های موجود در بازار هستند که از آن ها برای جهت تشخیص حفره ها و فضاهای خالی زیر زمین و همچنین فلزات مغناطیسه شده و یا میدان های یونیزه حاصل از وجود فلزات با ارزش قدیمی دفن شده در زیر زمین استفاده می شود. اگر علاقه مند به اسکنر های تصویری هستید و می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید ، پیشنهاد می کنم مقاله فلزیاب تصویری را مطالعه کنید.

دستگاه طلایاب
دستگاه طلایاب
قیمت دستگاه طلایاب :

همان طور که تا اینجای کار متوجه شدید دستگاه طلایاب یک ابزار مهم و کاربردی برای کاوشگران به حساب می آید و با توجه به مدل های مختلف آن و کابردی که هر یک دارند ، قیمت دستگاه ها از چند میلیون شروع می شود تا چند صد میلیون ادامه دارند. فاکتور های زیادی بر قیمت دستگاه فلزیاب تاثیر گذار هستند مانند شرکت سازنده آن ، کیفیت قطعات ، عملکرد و کارایی ، عمق نفوذ دستگاه ، قابلیت هایی مانند تفکیک فلزات ، بالانس دستی و اتوماتیک ، ثبات و دقت ، تصویری بودن دستگاه و هزینه های حمل و نقل و نگهداری.

در موضوع قیمت دستگاه ، فلزیاب های خارجی عموما از قیمت بسیار بالاتری نسبت به فلزیاب های ایرانی و تولید داخل دارند که این افزایش قیمت ها ارتباط مستقیم با قیمت ارز و ممنوعیت واردات فلزیاب دارد. برای مشاهده قیمت محصولات شرکت IKPV می توانید به صفحه لیست قیمت فلزیاب مراجعه کنید.

طلایاب حرفه ای پیشنهادی برای کاوش :

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. جهت مشاوره و راهنمایی با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *