منوی دسته بندی

دستگاه فلزیاب حرفه ای

دستگاه فلزیاب حرفه ای

دستگاه فلزیاب حرفه ای یکی از ابزار های حیاتی و مهم برای کاوشگران می باشد که هدف اصلی آن ها کشف گنج و دفینه های قدیمی می باشد. به همین منظور در این مطلب می خواهیم به امکانات و ویژگی های اساسی دستگاه فلزیاب حرفه ای بپردازیم .

پیشنهاد می کنم حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا بتوانید با دیدی باز اقدام به خرید فلزیاب کنید. امیداورم که این مطلب بایتان مفید بوده باشد. اگر سوالی هم برایتان پیش آمد می توانید در زیر همین مطلب مطرح کنید ، در اسرع وقت جوابگوی شما عزیزان هستم.

دستگاه فلزیاب حرفه ای
دستگاه فلزیاب حرفه ای

دستگاه فلزیاب حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

 1. یک دستگاه خوب باید حداقل عمق کاوش 4 متری را داشته باشد.( البته با تست اصولی در خاک چند لایه ، 4 متر عمق زنی کند.)
 2. سیستم حرفه ای باید قابلیت تنظیم فرکانس کاری را داشته باشد.
 3. گنج یاب پیشرفته باید مجهز به نشانگر حساسیت باشد.
 4. یک طلایاب حرفه ای در کنار بالانس اتوماتیک باید دارای بالانس دستی نیز باشد.
 5. دستگاه حرفه ای باید حداقل 60 درصد توانایی حذف ذرات را داشته باشد. دستگاه هایی که توانای حذف ذرات بالاتری دارند معمولا از قیمت بیشتری برخوردار هستند.
 6. دستگاه حرفه ای باید قابلیت تفکیک فلزات را داشته باشد یا مجهز به حالت جاست گلد (فقط طلا) باشد.
 7. تکنولوژِی کارکرد دستگاه حرفه ای پالسی یا PI است نه سیستم VLF زیرا سیستم های وی ال اف از عمق نفوذ پایینی برخوردار هستند.
 8. تصویری بودن دستگاه ویژگی است که می توانید از آن برای نتیجه گیری بهتر استفاده کنید ولی این قابلیت نباید در عملکرد دستگاه تاثیری داشه باشد. دستگاه های تصویری در دو نوع اسکنر مگنومتر و پالسی تصویری هستند.
 9. قیمت دستگاه یکی از فاکتور های مهم برای خرید دستگاه محسوب می شود اما به هیچ وجه نباید بالا بودن قیمت یک دستگاه را دلیلی بر حرفه ای یا کارامد بودن آن به حساب آورد.
 10. دستگاه حرفه ای باید توانایی تست در شرایط محیطی مختلف را داشته باشد و بهترین محیط برای تست دستگاه ، زمین تست چند لایه است که شامل ساروج ،مواد معدنی،ذرات مختلف ،آهک ،ذغال ،ریشه درخت ،بتن ،خاک مرطوب و ……می باشد.
 11. گارانتی و خدمات پس از فروش یکی از موضوعات مهم در خرید ذستگاه است و حتما دستگاهی را انتخاب کنید که دارای گارانتی معتبر باشد.

قیمت دستگاه حرفه ای :

وقتی بحث قیمت یک محصولی می شود ، مردم فکر می کنند که هرچه قیمت یک کالا بالاتر باشد حتما از کیفیت و کارایی عالی برخوردار است و بالعکس. همان طور که در بالا اشاره کردیم قیمت دستگاه نباید ملاکی بر حرفه ای بودن آن باشد.

یک دستگاه حرفه ای باید در زمین کاوش ، ثبات و دقت و کارایی خود را نشان دهد و نه صرفا روی کاغذ. بنابراین برای اینکه بتوانید دستگاهی مناسب برای خود انخاب کنید باید فاکتور های بالا را در هنگام خرید در نظر بگیرید.

تست دستگاه فلزیاب حرفه ای

نکته ای مهم برای خرید دستگاه گنج یاب :

اگر علاقه مند با کاوش هستید و تصمیم گرفته اید که دستگاهی را خریداری کنید ، بهترین کار این است که دستگاه های معروف و محبوب بازار را شناسایی کرده و بعد از تست و بررسی یکی از آن ها را خریداری کنید.

زیرا اگر دستگاه گنج یابی در بین کاوشگران محبوب باشد حتما فروش بالایی نیز داشته است و از این رو شرکت سازنده آن تلاش می کند تا رضایت مشتریان خود را با گارانتی و خدمات پس از فروش و همچنین بروزرسانی های نرم افزاری و سخت افزاری بدست بیاورد و از محصول خود در بازار پشتیبانی کند.

ادمین سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید