دسته بندی محصولات

دستگاه گنج یاب تصویری

دستگاه گنج یاب تصویری

دستگاه گنج یاب تصویری چیست و چه کاربردی در دفینه یابی دارد؟ عرصه کاوش گنج و دفینه در ایران نسبت به سال های گذشته تغییراتی زیادی را داشته و پیدا کردن دفینه ها دیگر به سختی گذشته نیست. امروزه شرکت های تولید کننده دستگاه فلزیاب به کمک تکنولوژی های روز دنیا توانسته اند سیستم هایی را به بازار عرضه کنند تا کاوشگران به راحتی بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند. یکی از چند مدل دستگاه موجود در بازار که در میان کاوشگران به شدت مورد استفاده قرار می گیرد ، دستگاه فلزیاب تصویری است.

آشنایی با دستگاه گنج یاب تصویری :

فلزیاب های تصویری یکی از مدل های موجود در بازار می باشد که این قابلیت را در اختیار کاوشگر قرار می دهد تا از محیط تصاویر و اسکن های سه بعدی تهیه کرده و بعد آن ها را به کمک نرم افزار های خاصی تجزیه و تحلیل کند تا بتواند اطلاعات دقیقی از محیط یا اهداف موجود در زیر زمین بدست بیاورد. استفاده از یک گنج یاب تصویری می تواند اطلاعات و جزئیات کاملی از نقطه اسکن شده ارائه دهد که باعث افزایش ضریب موفقیت کاوشگر می شود. نماند که

دستگاه گنج یاب تصویری
دستگاه گنج یاب تصویری

کاربرد فلزیاب تصویری :

از یک فلزیاب تصویری حرفه ای می توانید برای تشخیص حفره ها و فضاهای خالی ( تونل، راهرو، اتاقک، قبر، چاه، خاک دست ریز، سنگچین و … ) و فلزات مغناطیسه شده و میدان های یونیزه حاصل از وجود فلزات قدیمی مدفون شده زیر زمین استفاده کنید و اسکن های تهیه شده را در نرم افزار ویژوآلایزر مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. برای اینکه بتوانید بعد تهیه اسکن بهترین تجزیه و تحلیل را از تصویر بدست آمده داشته باشید باید حتما کار با نرم افزار ویژولایزر به به خوبی بلد باشید.

انواع مدل های گنجیاب تصویری :

به صورت کلی سیستم های تصویری موجود در بازار از نظر تکنولوژی ساخت و نوع کاردکرد به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

  • اسکنر پالسی
  • فلزیاب مگنومتر
  • اسکنر GPR

از بین مدل های بالا که بیشترین کارایی و عملکرد را برای کاوش گنج و دفینه دارند و بسیاری از کاوشگران نیز از آن استفاده می کنند اسکنر مگنومتر تصویری می باشد که از سنسور های مگنومتر بهره می برد. این اسکنر ها با توجه به مدل و شرکت سازنده آن دارای قابلیت های لایو اسکن (live scan) و لایو ویدیو (live video) یا به اصطلاح فیلم و تصویر برداری زنده هستند که کمک بسیار زیادی به کاوشگر می کند.

فلزیاب پالسی تصویری :

فلزیاب تصویری پالسی همان میدان پالسی ارسال و دریافت شده به وسیله لوپ را به کمک نرم افزار های خاصی به تصاویر قابل درک تبدیل می کند. برای مثال در بین فلزیاب بوقی پالسی موجود در بازار که علاوه بر نقطه زنی ، قابلیت تصویری دهی نیز دارند می توان به فلزیاب لورنز آلمان و فلزیاب آنتارس اشاره کرد.

عمق دستگاه گنج یاب تصویری :

عمق و کیفیت تصاویر ارائه شده توسط اسکنر مگنومتر تصویری به تعداد و نوع سنسور های استفاده شده در آن بستگی دارد. این اسکنر ها به صورت معمول از 5 متر الی 25 متر قابلیت اسکن محیط را دارند. البته شرایط محیطی نیز در عمق دستگاه تاثیر زیادی دارد.

دستگاه گنج یاب آمریکایی :

کشور های پیشرفته جهانی همیشه در زمینه علم و صنعت چندین قدم از بقیه جلو تر هستند و در زمینه دستگاه گنج یاب و فلزیاب نیز شرکت های آمریکایی مانند فلزیاب گرت ، فلزیاب وایتس ، فلزیاب فیشر و … توانسته اند با دستگاهای حرفه ای و پیشرفته در بازار حرفی برای گفتن داشته باشند. بیش از 90 درصد شرکت های اروپایی و آمریکایی دستگاه فلزیاب VLF تولید می کنند که برای حداکثر عمق 1.5 الی 2 متر مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه گنج یاب تصویری
دستگاه گنج یاب تصویری

به خاطر استقبال کاوشگران از دستگاه گنج یاب تصویری باعث شده است تا عده ای به اسم دستگاه گنج یاب آمریکایی مانند دستگاه گنج یاب کبری (Cobra 400) اقدام به کلاهبرداری کنند. دستگاهی که برخی از فروشندگان از آن به عنوان گنج یاب کبری 400 نام می برند در واقع یک دستگاه GPR تولید شرکت رادارتیم سوئد می باشد که در ایران از عدم آگاهی مردم استفاده می کنند و این نوع دستگاه ها را به اسم گنج یاب آمریکایی به فروش می رسانند.

توجه داشته باشید که به هیچ عنوان دستگاه گنج یاب آمریکایی وجود خارجی ندارد. بسیاری از شرکت های داخلی و خارجی اقدام به تولید دستگاه مشابه کبری رادارتیم می کنند و به اسم برند کبری آمریکا می فروشند.

قیمت گنج یاب تصویری :

دستگاه گنج یاب تصویری به خاطر نوع تکنولوژی و قابلیت هایی که دارند نسبت به دیگر سیستم ها از قیمت بالاتری برخوردار می باشند. به صورت کلی قیمت یک دستگاه گنجیاب تصویری وابسته تعداد سنسور ها و قابلیت های آن می باشد و هر اسکنری با توجه به شرکت سازنده آن قیمت های متفاوتی را در بازار دارند. برای مشاهده اسکنر های تصویری و قیمت ها می توانید به صفحه لیست قیمت گنج یاب مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *