منوی دسته بندی

بررسی فلزیاب گرت پرو Garrett AT Pro

بررسی فلزیاب گرت پرو

بررسی فلزیاب گرت پرو – گرت پرو یکی از محبوب ترین فلزیاب های موجود در بازار است که با ویژگی های پیشرفته و عملکرد برتر خود، توجه بسیاری از علاقه مندان به این حوزه را به خود جلب کرده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی جامع این دستگاه بپردازیم و نقاط قوت و ضعف آن را مورد ارزیابی قرار دهیم.

از طراحی و ظاهر گرفته تا قابلیت های جستجو و تنظیمات پیشرفته، همه جنبه های مهم این فلزیاب را پوشش خواهیم داد تا شما بتوانید با اطلاعات کامل، تصمیم بگیرید که آیا گرت پرو برای نیازهای شما مناسب است یا خیر. پس با ما همراه باشید تا به بررسی فلزیاب گرت پرو بپردازیم.

بررسی فلزیاب Garrett AT Pro

دستگاه AT Pro یک ردیاب فلزی همه کاره است که می تواند در خشکی و زیر آب تا حداکثر عمق 10 فوت استفاده شود، اما هدفون های استاندارد که همراه آن عرضه می شود، ضد آب نیستند و نمی توانند در زیر آب غوطه ور شوند. اگر قصد دارید برای بیرون آوردن اشیاء زیر آب، هدفون خود را در آب فرو ببرید، باید هدفون ضد آب را جداگانه خریداری کنید، کاری که من انجام دادم.

استفاده از این دستگاه پیچیده نیست، اما چند بار گنج یابی لازم است تا تنظیمات و صداهای مختلف برای اهداف گوناگون را یاد بگیرید. هنگامی که تنظیمات را درک کردید و نکات ریز و درشت را آموختید، این سیستم مانند یک آهنربا سکه ها را جذب می کند و برای یک مبتدی ایده آل است. برای به حداکثر رساندن عمق یابی و پیدا کردن سکه های عمیق، من همیشه در حالت Pro Zero فلزیابی می کنم و از ویژگی تفکیک آهن فقط در خاک هایی با زباله زیاد استفاده می کنم.

بررسی فلزیاب Garrett AT Pro
بررسی فلزیاب Garrett AT Pro

در حالی که صدها بررسی Garrett AT Pro را در اینترنت بررسی می کردم و انجمن ها را برای دیدن اینکه صاحبان چه می گویند بررسی می کردم، واضح بود که نسل اول حدود 3 سال پیش منتشر شد مشکلاتی داشت، گزارش های سیگنال های نادرست فراوان بود.

با این حال، منصفانه است که بگوییم گرت به نظر می رسد به سرعت این مشکلات را فراخوانی و برطرف کرده است زیرا تلاش دوم آنها به نظر می رسد بسیاری از مردم را تحت تأثیر قرار داده است.

حتی یک نفر آن را «هیولای یافتن نقره» توصیف کرد و اکیداً توصیه می کند Garrett AT Pro را بخرید. بیایید نگاهی به آنچه کشف کرده ایم بیندازیم.

ویژگی ها و نکات در مورد بررسی گرت پرو :

در اینجا برخی از ویژگی ها و نکات مورد پسند و ناپسند من در مورد فلزیاب Garrett AT Pro آورده شده است:

 • عمق و کارایی

طبق مشخصات، کویل استاندارد قادر به تشخیص فلز تا عمق 10 اینچ است، اما من اشیاء بزرگتری را در عمق 12 اینچ و بیشتر بازیابی کرده ام. دقت عمق جستجو به اندازه شیء بستگی دارد. با تنظیم مناسب زمین، کویل جستجو قادر به تشخیص اشیاء فلزی بزرگ مدفون در عمق خواهد بود، اما اشیاء کوچک عمیق تر از 10 اینچ ممکن است تشخیص داده نشوند یا صدای بسیار ضعیفی داشته باشند.

بیشتر سکه های قدیمی که پیدا می کنم در عمق 6 تا 8 اینچ زیر خاک هستند. بهترین راه برای یافتن سکه های نقره عمیق با این دستگاه ، بالا بردن صدای هدفون، حرکت آهسته و گوش دادن به صداهای ضعیف با فرکانس بالا است.

مانند اکثر فلزیابها، کویل AT Pro هنگام فلزیابی در نزدیکی کابل های مدفون و خطوط برق با حساسیت بیش از حد بالا، ناپایدار و پر جنب و جوش می شود. من معمولاً حساسیت را تا حد ممکن بالا می برم، سپس آن را برای تثبیت دستگاه در منطقه ای که فلزیابی می کنم، تنظیم می کنم.

 • عملکرد زیر آب

من AT Pro را در دریاچه ها و رودخانه های آب شیرین با عمق حداکثر پنج فوت استفاده کرده ام. از آنچه متوجه شده ام، این دستگاه در آب شور عملکرد خوبی ندارد، اما از آنجایی که فقط در آب شیرین از آن استفاده کرده ام، از این موضوع مطمئن نیستم.

کل آشکارساز و جعبه کنترل را می توان تا عمق 10 فوت در زیر آب فرو برد، اما فقط با هدفون های ضد آب، که شامل نمی شوند. با هدفون های استاندارد غیر ضد آب، هنوز می توانید کویل و شفت آشکارساز را تا زیر اتصال دهنده فرو ببرید.

من در باران خفیف با هدفون های استاندارد و بدون آسیب دیدن آنها فلزیابی کرده ام. اگر در این سرگرمی جدی هستید، قطعاً ارزش سرمایه گذاری در هدفون های ضد آب را دارد تا مجبور نباشید نگران آسیب دیدن تجهیزات خود در صورت افتادن تصادفی در آب باشید.

طراحی و ظاهر فلزیاب Garrett AT Pro

طراحی Garrett AT Pro پس بیایید نگاهی به طراحی و ظاهر بیندازیم، باز هم به سبک واقعی گرت، دستگاه فقط در چند قسمت عرضه می شود که حمل و نقل و نگهداری آن را آسان می کند. ما پنل کنترل، میله بالایی، میله پایینی، یک کویل جستجوی 28 سانتی متر در 22 سانتی متر و یک مهره بالدار داریم. مونتاژ تا حد ممکن ساده نگه داشته می شود و برای سرهم کردن آن به مدرک مهندسی نیاز ندارید. در واقع، این کار فقط چند دقیقه طول می کشد.

ما یک سوکت فیش هدفون در پایین پنل کنترل داریم و Garrett AT Pro یک بلندگوی داخلی دارد.

محفظه باتری کمی متفاوت از مدل های قدیمی تر Garrett Ace 150، Garrett Ace 250 و Garrett Euro Ace است، برای دسترسی به آن باید درپوش را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و به آرامی آن را به جلو بکشید، آشکار کردن مانند آنچه که می توان آن را به عنوان کارتریج توصیف کرد این را با 4 باتری AA بارگذاری کنید و شما دور هستید. محفظه باتری در جلوی واحد کنترل قرار دارد و برای دسترسی به باتری ها باید روکش را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و سپس به آرامی روکش را به جلو بکشید.

این بار گرت از طراحی معمولی زرد و مشکی روشن خود دور شده و ظاهری حرفه ای تر و براق تر را انتخاب کرده است. من آن را خاکستری فلزی با پد و دسته مشکی توصیف می کنم. آنها یک بند روی استراحتگاه آرنج اضافه کرده اند که به ثبات و اتصال محکم آن به بازوی شما کمک می کند و کاربران دسته را بسیار راحت گزارش کرده اند. مانند سایر مدل های گرت، به نظر می رسد که برای راحتی یک موضوع محبوب است.

پنل کنترل ساده و موثر نگه داشته شده است و دکمه های زیادی ندارد و دارای یک پنل نمایش LED استاندارد است.کویل استاندارد که همراه با Garrett AT Pro ارائه می شود، یک کویل DD 28 سانتی متر در 22 سانتی متر است.

دکمه ها و حالت های Garrett AT Pro

کنترل باکس دارای 8 دکمه است که پیمایش و کنترل را آسان می کند. این دکمه ها به شرح زیر هستند:

 1. Iron Discrimination (تبعیض آهن): سطح تبعیض آهن را تغییر می دهد.
 2. Sensitivity (حساسیت): سطح حساسیت را افزایش یا کاهش می دهد.
 3. Notch Disc (تبعیض بریدگی): در ترکیب با حذف برای تبعیض اهداف زباله خاص استفاده می شود.
 4. Power and Mode (روشن/خاموش و حالت): بله آنها را با هم دارند، نگه داشتن برای یک ثانیه دستگاه را روشن می کند، فشار دادن سریع برای پیمایش در حالت های مختلف و نگه داشتن برای 5 ثانیه دستگاه را به تنظیمات کارخانه بازنشانی می کند.
 5. Iron audio (صدای آهن): این برای شنیدن آهن تبعیض شده استفاده می شود.
 6. PinPoint and Frequency adjustment (نقطه یابی و تنظیم فرکانس): برای نقطه یابی یا در صورت استفاده در ترکیب با دکمه حساسیت، برای تغییر فرکانس دستگاه استفاده می شود.
 7. Notch disc (تبعیض بریدگی): برای استفاده همراه با حذف برای انتخاب مکان نماها
 8. Elimination (حذف): برای حذف اهداف زباله خاص.
 9. Ground Balance (تعادل زمین): استفاده از این به تنهایی به صورت خودکار تعادل زمین را تنظیم می کند، اما در صورت استفاده با تبعیض بریدگی می تواند برای تنظیم دستی تعادل زمین استفاده شود.

Garrett AT Pro دارای 4 حالت جستجوی اصلی است، حالت استاندارد و حالت حرفه ای.

حالت استاندارد صدای کامل را بدون توجه به دامنه هدف ارائه می دهد، در واقع یک تن واحد. این گزینه بیشتر برای دستگاه مبتدی است، یا حالت حرفه ای که تن صوتی دقیق تری را با نشانگر اندازه هدف و عمق گزارش شده توسط صدا ارائه می دهد.

چیزی که شاید اگر فقط مبتدی هستید، به آن عادت کردن کمی طول بکشد. حالت سفارشی که می تواند برای تنظیم دستگاه مطابق با مشخصات شما استفاده شود، حالت سکه که اکنون برای پیدا کردن اکثر انواع سکه ها و جواهرات استفاده می شود و اقلام زباله را تبعیض می کند. حالت صفر در اصل همان همه فلزات است که در مدل های Garrett Ace 150 و Ace 250 ارائه شده بود.

آنچه در مورد حالت ها دوست دارم این است که می توانید هر کدام از آنها را به طور دقیق تنظیم کنید. با این حال، هنگامی که خاموش می شود، تنظیمات به حالت عادی بازگردانده می شود.

فلزیاب Garrett AT PRO
فلزیاب Garrett AT PRO

ویژگی ها و عملکرد Garrett AT Pro

Garrett AT Pro کاوشگر فلزی همه منظوره عالی برای تمام زمین ها است، که با ویژگی های جدید خود توانسته چنین جایگاهی بدست آورد. وقتی Garrett این دستگاه را طراحی و تولید کرده، واضح است که می خواسته یک دستگاه باشد که در هرجایی صرف نظر از شرایط کار کند.

ویژگی جدید تعادل زمین (Ground balance) به تنظیم دقیق دستگاه متناسب با نوع و شرایط خاکی که در آن جستجو می کنید، کمک می کند. به طور خلاصه، به کاهش سیگنال های نادرست و پارازیت دستگاه و افزایش دقت کمک می کند.

استفاده از آن ساده است، دکمه را نگه دارید، در حالی که کویل را از زمین به سمت بالا می برید، یک صدای وزوز کوچک خواهید شنید که سپس ساکت می شود، سپس AT Pro تنظیم می شود. مردم به وضوح از اضافه شدن این ویژگی جدید استقبال کرده اند، همانطور که بسیاری در نقدهای خود به آن اشاره کرده اند.

اعداد هدف VDI اضافه شده اند، اینها روش دستگاه برای اطلاع به شما در مورد آنچه که فکر می کند پیدا کرده است، می باشد. Garrett AT Pro یک شماره شناسایی هدف مربوط به شیء را نمایش می دهد. اگرچه مردم گفته اند که این به هیچ وجه 100% دقیق نیست، اما تا حدی کار می کند و اطمینان بیشتری نسبت به آنچه که روی زمین قرار دارد به شما می دهد.

هنگام شروع استفاده از AT Pro، مستند کردن شماره های شناسایی در کنار آنچه که پیدا شده است، ایده خوبی خواهد بود. سایر فلزیابان نیز از آن برای پیدا کردن اقلام گمشده استفاده زیادی کرده اند، به عنوان مثال بگوییم یک خانم یکی از گوشواره های خود را گم می کند. گوشواره باقیمانده را اسکن کنید، شماره شناسایی را یادداشت کنید و به دنبال شماره شناسایی مشابه بگردید.

ضد آب تا عمق 3 متر! فکر می کنم این عامل اصلی برای بسیاری از فلزیابان بوده است. اگرچه بیشتر آنها از اینکه هدفون هایی که همراه با Garrett ارائه شد ضد آب نبودند راضی نبودند، اما به نظر می رسد هنوز هم یکی از ویژگی های مورد بحث دستگاه است.

این دستگاه می تواند به طور کامل در آب فرو رود و نظرات حاکی از دقت بالای آن در آب است. اگر به دنبال یک دستگاه ضد آب هستید که هزینه زیادی نداشته باشد، پس این گزینه شماست. البته شما نیاز به خرید هدفون های ضد آب جداگانه خواهید داشت.

پس مردم در مورد عملکرد آن چه می گویند؟

از آنچه که خوانده ام از زمانی که مشکلات مربوط به انتشار اول آن را چند سال پیش برطرف کرده اند، به نظر می رسد 99 درصد بسیار تحت تأثیر قرار گرفته اند. نمایشگر دیجیتال تا عمق 25 سانتی متر و بیشتر را نشان می دهد، اما از گزارش ها می توانم به شما بگویم که این دستگاه می تواند عمیق تر هم برود، این احتمالاً به دلیل فرکانس بالاتر جدید (15 کیلوهرتز) است که به تشخیص اقلام کوچکتر و نازک تر نیز کمک می کند. بیشترین گزارش ها حاکی از یافته های خوب 8 تا 10 اینچی است.

اما ذکر این نکته ارزشمند است که مردم اشاره کرده اند این دستگاه قادر به رفتن به عمق بیشتر است اما دقت خود را از دست می دهد. بنابراین ممکن است هرچه هدف عمیق تر باشد، زباله های بیشتری را تشخیص دهد. سرعت بازیابی بسیار سریع گزارش شده است، با این حال، در نقاط پر زباله باید آن را کند کنید و از صدای آهن جدید استفاده کنید، به این ترتیب می توانید اهداف خوب را در میان زباله ها بشنوید.

نقاط قوت و ضعف Garrett AT Pro

 • مزایا:
 1. کویل بزرگتر به دستیابی به نتایج عمیق تر و دقیق تر کمک می کند.
 2. صدای آهن به شما کمک می کند تا اهداف خوب را در میان اهداف زباله ای پیدا کنید.
 3. کاملاً ضد آب تا عمق 3 متر.
 4. شناسایی هدف، اعتماد بیشتری برای شناسایی شیء قبل از حفاری به شما می دهد.
 5. گارانتی 2 ساله.
 • معایب:
 1. هدفون ضد آب ارائه نشده است.
 2. صفحه نمایش LED فاقد نور پس زمینه است که مشاهده آن را در شرایط تاریک دشوار می کند.
 3. یادگیری استفاده مؤثر از آن برای یک مبتدی مدتی طول خواهد کشید.

این خلاصه ای از نقاط قوت و ضعف اصلی Garrett AT Pro بر اساس نظرات و تجربیات کاربران است. کویل بزرگتر، ویژگی صدای آهن، طراحی کاملاً ضد آب و شناسایی هدف، همه از مزایای برجسته این دستگاه هستند که آن را به یک سیستم چند منظوره و کارآمد تبدیل می کند.

از طرف دیگر، عدم وجود هدفون ضد آب و نور پس زمینه صفحه نمایش، از نقاط ضعف آن محسوب می شود. همچنین، با توجه به ویژگی های پیشرفته و تنظیمات قابل تنظیم آن، ممکن است مبتدیان برای استفاده مؤثر از دستگاه به مدتی زمان و تمرین نیاز داشته باشند.

در مجموع، مزایای Garrett AT Pro به وضوح بر معایب آن غلبه دارد و آن را به یک انتخاب محبوب برای فلزیابان در سطوح مختلف مهارت و برای طیف گسترده ای از کاربردها تبدیل کرده است.

ادمین سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید